FASADO ŠILTINIMAS NEPALANKIOMIS ORO SĄLYGOMIS

HUFGARD OPTOLITH FASADŲ ŠILTINIMO SISTEMOMIS

Darbo ir aplinkos sąlygos

Darbų atlikimo bei medžiagų džiuvimo metu sistemą būtina saugoti nuo kritulių, šalčio, tiesioginių saulės spindulių ir stipraus vėjo, būtina naudoti pastolių uždengimo tinklelį (patartina žieminį). Pagrindas turi būti sausas, švarus, neįšalęs (t. y. nepadengtas ledu ar sniegu), netrapus.

Medžiagų sandėliavimo nurodymai

Visos medžiagos prieš darbo pradžia turi būti sandėliuojamos sausose bei apsaugotose nuo šalčio patalpose. Skystu ir sausu produktu optimali sandėliavimo temperatūra nuo +5 iki +15 °C.

Šilumą izoliuojančių plokščių klijavimas

   Izoliacinių plokščių klijavimui naudokite Multi KSW ŽIEMA greitai kietėjantį universalų klijavimo armavimo/mišinį EPS ir vatai. Darbus leidžiama atlikti kai aplinkos ir pagrindo temperatūra nuo -5°C iki + 15°C ribose. Viso maišo turinį supilkite į švarų vandenį, išmaišykite lėtai besisukančiu sraigtiniu maišytuvu Išmaišius klijus, turi gautis tiršta, pastos konsistencijos masė, kuri paliekama išbrinkti, o po 5 min. permaišoma dar karta. 

Klijuojant izoliacines plokštes, klijavimo skiedinys gali būti tepamas ant plokštes dviem būdais:

  1. izoliacinės plokštės kraštai padengiami 5 cm pločio klijų juosta, per plokštės vidurį papildomai uždėdami mažiausiai 3 rankos delno didumo klijų taškai. Klijuojamasis paviršius turi sudaryti ne mažiau kaip 40% plokštės ploto. 
  2. dantyta mentele (~10 mm) visas izoliacinės plokštes paviršius pilnai padengiamas klijais

Klijavimo metodas parenkamas atsižvelgiant į pagrindo lygumą ir darbo sąlygas.

DĖMESIO! Vandens temperatūra mišinio paruošimui gali įtakoti mišinio džiūvimo laiką! Vandens kiekis mišiniui paruošti 5-5,5 litrai/ 25kg maišui. Negalima mišinio maišyti su kitomis medžiagomis išskyrus švarų vandenį. Paruošto skiedinio naudojimo laikas nuo 30 min. iki 1 val. Pradėjusio kietėti skiedinio negalima pakartotinai skiesti vandeniu ir naudoti! Šviežią užteptą mišinį reikia saugoti nuo kritinių temperatūrų, stipraus vėjo, kritulių bei tiesioginių saulės spindulių iki galutinio visų sluoksnių išdžiuvimo, bet ne trumpiau nei pirmas tris paras.  

   Plokščių klijavimas pradedamas nuo cokolinio profilio į viršų, taip, kad tarp jų neliktų plyšių. Klijuojant plokštes, į jų tarpus neturi patekti klijų, kad vėliau neatsirastų įtrūkimų nuo šalčio. Didesnius nei 2 mm tarpus būtina užtaisyti ta pačia medžiaga. Izoliacinių plokščių kraštai pastatų kampuose sujungiami pasikartojančiu eilių, pagal dantyto perrišimo principą taip, kad kitos plokštės kraštas, išsikišantis iš priekinės pusės, būtų maždaug vienos plokštės storio. Reikia naudoti tik sveikas ir pusines plokštes.

   Langų ir durų angų kampuose termoizoliacinėse plokštėse išpjaunama kampinė išpjova. Taip paruoštos plokštės klijuojamos taip, kad siūlių ir prigludusių plokščių sandūros būtų ne arčiau kaip 100 mm nuo pastato angos kampo. 

Papildomas tvirtinimas smeigėmis

Klijavimo skiediniui sukietėjus (praėjus ne mažiau 72 valandoms po klijavimo), priklijuotos izoliacinės plokštės papildomai tvirtinamos smeigėmis. Rekomenduojama ne mažiau 4-5 -ių smeigių į 1 m2. Tiksli smeigių rūšis,ilgis ir kiekis parenkamas priklausomai nuo sienos tipo, izoliacinės medžiagos, pastato aukščio ir pan. Būtina patikrinti, ar įkaltos (arba prisuktos) smeigės laikosi tvirtai. Smeigių galvutės turi susilyginti su šiltinimo plokščių paviršiumi (jei nenaudojamos tabletės).

Kampų ir angokraščių armavimas

Pirmiausiai armuojami kampai, po to visa plokštuma. Ant pagrindo dantyta mentele užtepamas armavimo skiedinys, klojamas plastikinis kampas su tinkleliu ir lygia mentelės kraštinė įplukdomas į skiedinį. Skiedinio perteklius nuimamas. Apšiltinimo vietas, kuriose galima įtempimų koncentracija, pvz., angokraščių ir sąramų sankirtą, būtina papildomai sustiprinti mažiausiai 300 × 200 mm dydžio tinklelio atraižomis, klijuojant jas įstrižai kampuose. 

Angokraščiai armuojami pirmajame sluoksnyje klojant kampainį 10/15 cm (2,5 m ilgio) su armavimo tinkleliu. Klojant, ant viršaus tinklelis užleidžiamas iki briaunos. Viršutiniai angokraščiai armuojami klojant L formos kampainį su atbraila vandeniui nulašėti. Kampainiai suglaudžiami, o tinklelis užleidžiamas ne mažiau 100 mm vienas ant kito.

Paviršiaus armavimas

Dantytaja mentele(~10mm) pagrindas padengiamas armavimo mišinių, armavimo tinklelis įspaudžiamas į šviežią armavimo mišinį ir iškart išlyginamas lygiaja mentelės puse. Armavimo tinklelio juostos klojamos su 10 cm užlaida. Armavimo tinklelis montuojamas taip, kad atsidurtų pirmame armavimo sluoksnio trečdalyje (arčiau išores), bet negiliau sluoksnio vidurio.

Armuoto sluoksnio gruntavimas

DĖMESIO! Gruntavimo darbus galima pradėti tik pilnai išdžiuvus armavimo sluoksniui, bet ne anksčiau, kaip po 3 parų po armavimo sluoksnio užbaigimo. Jeigu aplinkos sąlygos neužtikrina grunto džiuvimo šaltuoju metų laiku, tuomet dekoratyvinį tinką galima dėti be gruntinio sluoksnio. Gruntą galima tonuoti (spalvinti) pagal spalvų paletę. Gruntuojama voleliu arba teptuku.

Galutinė paviršiaus apdaila

DĖMESIO! Dekoratyvinis tinkas gali būti dedamas tik ant pilnai išdžiuvusio,sauso, neįšalusio paviršiaus! Prieš pradedant tinkavimo darbus būtina atsižvelgti į esamas ir artimiausias oro sąlygas ir užtikrinti tinkamą aplinką darbui iki pilno tinko išdžiuvimo. Esant aplinkos ir paviršiaus temperatūrai nuo 0°C +5°C, kai santykinė oro drėgmė nuo 65% iki 95% tinkuoti galima tik tinkus papildomai maišant su polimeriniu tinkų džiuvimo greitikliu OPTOPLAST PDA. Greitiklis supilamas į tinką prieš pat naudojimą (0,25kg - vienam 25kg tinko kibirui). Tinko su greitikliu saugoti negalima. Priedas gali nežymiai šviesinti tinko spalvą, atsižvelkite į tai prieš pradedant darbus. Nenaudokite tinko su priedu ir be jo vienoje tinkuojamoje plokštumoje.

Prieš naudojimą tinką būtina permaišyti. Esant būtinybei tinkas skiedžiamas vandeniu iki 5% tūrio. Ant prieš tai gruntuoto paviršiaus (arba negruntuoto, skaitykite gruntavimo taisykles) tinkas užtepamas nerūdijančio plieno mentele, grūdelių storio sluoksniu ir užtrinamas plastikine trintuve. Trinama apskritais judesiais viena kryptimi. Tinka taip pat galima dėti purškiant. Kad nesusidarytų matomos tinko sandūros, turi būti pakankamas darbininkų skaičius, tolygiam vieno tinkuojamo sluoksnio užtepimui. Nerekomenduojama dirbti esant tiesioginiams saulės spinduliams, lietui ar stipriam vėjui. Atsparumą žemoms temperatūroms tinkas su džiuvimo greitikliu įgauna  maždaug per 12 valandų.